Edukacja

 • thumbnail

  Edukacja ekologiczna i przyrodniczo?leśna społeczeństwa to jedno z najważniejszych zadań Leśnych Kompleksów Promocyjnych. Zależy nam żebyście idąc do lasu mieli świadomość że jest on również Waszą własnością i jako taką go traktowali. My ze swojej strony postaramy się sprostać roli przewodników po Waszej własności. Spróbujemy przekazać Wam naszą wiedzę i doświadczenie jak najlepiej potrafimy.

  Będziemy starali się osiągnąć ten cel na kilka możliwych dla nas sposobów:

  1. Organizując zajęcia terenowe dla grup zorganizowanych.
  2. Przyjeżdżając do Was na wykłady, warsztaty, konkursy.
  3. Ogłaszając i organizując akcje cykliczne i jednorazowe.
  4. Informując o ważnych wydarzeniach na terenie LKP.
  5. Organizując tematyczne otwarte imprezy plenerowe.
  6. Udostępniając i przekazując materiały edukacyjne.

  czytaj więcej

 • thumbnail

  Zakładkę scenariusze zajęć stworzyliśmy głównie z myślą o nauczycielach którzy zechcą skorzystać z naszych propozycji. Jednakże jest ona skierowana nie tylko do tej grupy zainteresowanych. Mogą z niej skorzystać wszyscy chętni.

  Dzięki tej zakładce możecie się zorientować  jak będą przebiegały zajęcia z danego tematu i to zarówno w terenie jak i w pomieszczeniach. Scenariusze pogrupowane są tematycznie, wiekowo i ze względu na miejsce ich realizacji. Łatwo będzie zatem podjąć decyzję i wybrać odpowiedni temat dla odpowiedniego odbiorcy.

  Obecnie zakładka posiada jeden temat w pełni opracowany do realizacji:

  • "Od nasionka do drzewa"- dzięki niemu dowiecie się jak rosną drzewa i jak trzeba je pielęgnować. Nauczycie się jak rozpoznawać niektóre gatunki, dowiecie się jak wyglądają ich nasiona i sadzonki.

  Kolejne scenariusze pojawią się już wkrótce.

  W chwili obecnej w opracowaniu znajdują się następujące tematy:

  • "Ptaki drapieżne Doliny Baryczy" ? dowiecie się jakie ptaki drapieżne żyją w Dolinie Baryczy, poznacie ich zwyczaje i nauczycie się je rozpoznawać.
  • "Grzybobranie" ? wiele osób zbiera grzyby, jednak niektóre z nich nie wiedzą jak to robić. Jeśli chcecie się dowiedzieć z czego zbudowany jest grzyb, jak je rozpoznawać i jak zbierać to temat właśnie dla Was.

  Mamy też dla Was propozycję. Chcielibyśmy żebyście włączyli się w budowę tej strony. Napiszcie do nas co Was szczególnie interesuje, czego chcielibyście się dowiedzieć, zaproponujcie konkretne tematy, a my spróbujemy je opracować i realizować specjalnie dla Was.

  Najciekawsze z propozycji  wyróżnimy wpisem autora na stronie.

  Zapraszamy do wspólnej zabawy.

  czytaj więcej