EDUKATORZY TEŻ SIĘ UCZĄ

Edukatorzy też się uczą

 

24 i 25 maja Nadleśnictwo Żmigród gościło 31 edukatorów leśnych z terenu RDLP we Wrocławiu i gościnnie 1 edukator z Nadleśnictwa Antonin.

Tegoroczne warsztaty rozpoczęliśmy edukacją na temat Leśnych Gospodarstw Węglowych. Nie jest to temat nowy, jednak sposób jego prezentowania zmienił się od czasu kiedy Lasy Państwowe zaczęły wdrażać w życie ten projekt. Dzięki zaprezentowaniu przez panią Barbarę Górską najnowszego filmu CILP pt.: „ Dla Ciebie chronimy klimat. Leśne Gospodarstwa Węglowe” (zapraszamy do obejrzenia filmu), mogliśmy uporządkować swoją wiedzę w temacie.

Zapoznaliśmy się też z aktualnie realizowanymi projektami rozwojowymi Lasów Państwowych i dowiedzieliśmy się które projekty zakończono w 2018r.

W drugiej części warsztatów zamieniliśmy naszych gości w uczestników zajęć. Temat „Żywe dno lasu” wszystkich bardzo zainteresował. Graliśmy w „Bingo”, przeczesywaliśmy leśną ściółkę, chodziliśmy jak ślimaki, mrówki i dżdżownice, zorganizowaliśmy sztafetę, a na koniec podziwialiśmy turystyczne atrakcje doliny Baryczy.

Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w tych zmaganiach, za rok znów się spotkamy lecz tym razem już gdzie indziej.

 

                                                                              

                                                                             https://www.youtube.com/watch?v=9hYfP6ksOrM&t=11s