Tworzenie infrastruktury edukacji ekologicznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Doliny Baryczy” w Nadleśnictwie Żmigród.

Miło nam Państwa poinformować że, zakończyliśmy projekt pn.: „Tworzenie infrastruktury edukacji ekologicznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Doliny Baryczy” w Nadleśnictwie Żmigród.”, dotowany z WFOiGW .

W ramach realizacji zadań jakie zakładał projekt:

1 – Zakupiliśmy i zamontowaliśmy następujące urządzenia do prowadzenia zajęć z edukacji ekologicznej na ścieżce stacjonarnej w miejscowości Niezgoda:

a- Tablicę edukacyjno – informacyjna na ścieżce edukacyjnej wokół rezerwatu „Olszyny Niezgodzkie”

 

b- Tablice interaktywne z cyklu „Zdobywamy sprawność”

 

 

 

2- Zakupiliśmy urządzenia do prowadzenia zajęć z edukacji ekologicznej na ścieżkę mobilną zlokalizowaną na Szkółce Czarny Las w tym:

a- . Tablice interaktywne zawieszkowe 4 szt

b- Tablice interaktywne suwakowe 5 szt

c- Puzzle magnetyczne – figury zwierząt – 4szt 3- Wybudowaliśmy wiatę dla 60 osób do prowadzenia zajęć z edukacji ekologicznej, wraz z grillem i wydzielonym miejscem na ognisko przy siedzibie Nadleśnictwa i siedzibie Centrum Edukacji Ekologicznej LKP Lasy Doliny Baryczy oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Żmigrodzie.

4- Wybudowaliśmy wiatę do edukacji ekologicznej na 40 osób, wraz z miejscem na ognisko w miejscowości Niezgoda, w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu „Olszyny Niezgodzkie”.

Cieszy nas to tym bardziej że wszystkie te urządzenia możemy już wreszcie wykorzystywać do prowadzenia zajęć.

Urządzenia mobilne nierzadko zabieramy z sobą. Jak sami możecie zobaczyć wzbudzają spore zainteresowanie (poniżej zajęcia w przedszkolu z użyciem interaktywnej tablicy suwakowej „Znajdź moją mamę”)

 Z urządzeń stacjonarnych mogą korzystać wszyscy, a piękna pogoda to doskonały czas na piknik połączony z edukacją (poniżej zajęcia „Poznajemy ptaki drapieżne”, a właściwie chwila relaksu od zajęć. Nie myślcie jednak że przerwa śniadaniowa pozbawiona jest elementów edukacji i tu przemyciliśmy odrobinę wiedzy).

 

 

Jeśli macie ochotę sami się przekonać czy mówimy prawdę zapraszamy do nas.